Dorota Kościukiewicz-Markowska

Instruktor

Pomysłodawczyni i założycielka projektu Stop Stres. Absolwentka studiów podyplomowych z Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS oraz Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Certyfikowany nauczyciel Heroic Imagination Project – programu „Rozumienie ludzkiej natury” profesora Zimbardo.

Certyfikowany trener terapii egzystencjalnej z akredytacją Instytutu Viktora Frankla w Wiedniu. Terapia egzystencjalna – czyli trzecia szkoła psychoterapii, wielowymiarowo stara się zrozumieć ludzką naturę poprzez odkrywanie sensu życia.

Ukończyła certyfikowane warsztaty z „Zarządzania konfliktem” – przeprowadzone przez Macieja Milczanowskiego, eksperta d/s bezpieczeństwa narodowego i terroryzmu.

Pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście – podaj dalej„.

Zagadnienia dotyczące natury umysłu oraz medytacji uważności (mindfulness) studiuje i praktykuje od 2002 roku, zaczynając od „Casa Tibet Mexico” w Meksyku (gdzie mieszkała 7 lat) pod okiem Tony’ego Karama. Ukończyła certyfikowane przez Mindfulness Nirakara z Madrytu szkolenia i warsztaty z: „Nauka umysłu i medytacji”, „Droga Shamaty, medytacji uważności” „Cztery aspekty Mindfulness” – przeprowadzone przez dr. Alan’a Wallace’a (www.alanwallace.org) w CIDEB, Pedreguer w Hiszpanii. Uczestniczyła w miesięcznym warsztacie medytacyjnym prowadzonym przez 42 Sakya Trizin i Khenpo Jamyang Tenzin pod nazwą: „Oświetlając dziedzictwo mądrych – sześć Paramit” – w CIDEB, Pedreguer w Hiszpanii. Brała udział w szkoleniu Lamy Rinchen „Sztuka Medytacji”. Uczestniczyła ponadto w szkoleniach u takich nauczycieli jak: Dalajlama w Meksyku i Dharamsali (Indie), a także James Low, Sakjong Mipham Rinpoche, Barbara Martens.

Od 9 lat jest nauczycielem uważności (mindfulness), którą łączy z elementami psychologii pozytywnej, terapią egzystencjalną, odkrywaniem sensu życia oraz świadomym rozwiązywaniem konfliktów. Jest również szkoleniowcem, mówcą, felietonistką (m. inn. Magazyn Mayer, Szczęście podaj dalej), a także autorką powieści z zakresu psychologii, filozofii i sensu życia: „Nie chwycisz wiatru w garść” oraz „Bez wysiłku”), jak również bajek dla dzieci zawierających dużą dawkę uważności i psychologii emocji pt. „Bajeczki nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą”, oraz albumu „Pałac kolorów”.

Aktualnie w trakcie studiów z przygotowania pedagogicznego. W drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 wdrażała autorski program edukacyjny w szkole podstawowej Montessorii w Szczecinie. Program oparty był na uważności, psychologii pozytywnej, psychologii emocji oraz na świadomym rozwiązywaniu konfliktów.

W wolnym czasie zajmuje się malarstwem (galeria).  Obrazy z cyklu „Uśpieni” wystawiała w galerii Beletage w Berlinie w 2009 roku oraz w Galerii Soraya w Szczecinie w 2010 roku. Wystawa nowego cyklu pt. „Mądrość ciszy” miała miejsce w 2018 roku, w kawiarnio-księgarni „Między wierszami” w Szczecinie.

Więcej informacji na stronie www.dorota.tv


PROWADZONE SZKOLENIA:

  1. Zrozum swój rozum. 4-tygodniowy program uważności dla każdego.
  2. Psychokardiologia. Szkolenie jednodniowe.
  3. Psychokardiologia. Program 6-tygodniowy.
  4. Wyluzuj się i złap oddech – 1-dniowe szkolenie dla grup indywidualnych.
  5. Szkolenie dla firm – Anatomia stresu – uważność (cz.1) i psychologia pozytywna.
  6. Szkolenie dla firm – Uważność (cz.2) i świadome rozwiązywanie konfliktów.
  7. Szkolenie dla firm – Skrojone na miarę.
  8. Zrozum swój rozum – konsultacje dla osób prywatnych.
  9. Uważność i psychologia pozytywna – konsultacje dla sportowców.

 


KONTAKT:

E-mail: dorota@stopstres.edu.pl
UWAGA: Istnieje możliwość przeprowadzenia szkoleń również w języku hiszpańskim.