Psychokardiologia.
Szkolenie 1-dniowe.

Opis szkolenia

Jeśli czujesz się zaniepokojony swoim stanem psychicznym i fizycznym, przy okazji czując ucisk w klatce piersiowej, kołatania serca i nagłe skoki ciśnienia oraz masz niekontrolowane wybuchy złości lub niepokoju to prawdopodobnie efekt nad-pobudzenia Twojego układu nerwowego współczulnego i automatycznej reakcji „walcz-uciekaj”.

Podczas sześciogodzinnego szkolenia, które przeprowadzą wspólnie Dorota Kościukiewicz-Markowska oraz Agnieszka Flis-Plewik dowiesz się w jaki sposób działają mechanizmy, które powodują nierównowagę w ciele i w umyśle. Kiedy wytwarza się kortyzol i adrenalina? Czy hormony stresu są „złe”? Czy może organizm działa prawidłowo, a podwyższone hormony chcą nam tylko coś zakomunikować? Jeśli tak, to co takiego? Zgłębimy odpowiedź na pytanie: w czym tkwi problem?

Podczas szkolenia nauczysz się w jaki sposób pobudzić układ nerwowy przywspółczulny, tak by organizm sam doprowadził się do równowagi emocjonalnej i hormonalnej, łagodząc przy okazji – jak efekt domina – nieprzyjemne dolegliwości dochodzące z ciała.

Poznasz również czym jest uważność, a także naukowe i medyczne podejście do świadomego oddechu, tak by móc równoważyć się sam, bez żadnych zewnętrznych podpór. Dzięki uważności i świadomemu oddychaniu nauczysz się również równoważyć i stabilizować swój umysł.

Podczas szkolenia dotkniemy także aspektów psychologicznych, szczególnie modelu ABCD związanej z interpretacją myśli oraz Racjonalnej Terapii Zachowań.


Koszt szkolenia: 390 zł

Zapisy: info@stopstres.edu.pl

*warsztaty dla osób bez uzależnień od substancji psychoaktywnych, bez zaburzeń psychologicznych i psychicznych (szczególnie – silna, kliniczna depresja, choroba dwubiegunowa, psychozy) oraz dla osób nieprzyjmujących medykamentów zmieniających stany świadomości ani w trakcie leczenia psychiatrycznego.ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER:

Aby otrzymywać informacje o nowych szkoleniach StopStres.edu.pl i artykułach w naszej  "czytelni", zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter.
Subskrypcję możesz w każdej chwili anulować.