Zrozum swój rozum – konsultacje dla osób prywatnych.

Opis szkolenia

Konsultacje dla osób, które preferują indywidualny tryb spotkań. 

 

Konsultacje przygotowane są z myślą o indywidualnym przekazaniu wiedzy. Podczas spotkań poruszamy tematy związane z analizą egzystencjalną według Victora Frankla czyli okrywaniem sensu życia, z uważnością i jej rolą w życiu codziennym oraz jej wpływie na regulację stresu, a także psychologią pozytywną, na którą składa się 5 elementów:
1. relacje międzyludzkie
2. emocje
3. cel i sens
4. zaangażowanie
5. osiągnięcia

 

Celem szkoleń indywidualnych jest dogłębne zrozumienie funkcjonowania umysłu, szczególnie roli myśli i emocji. Uczymy się tym samym regulować „od środka” układ nerwowy współczulny, odpowiedzialny za stałą mobilizację organizmu i wyrzut hormonów stresu – kortyzolu i adrenaliny. Okrywamy czym jest nasze Człowieczeństwo, ukazując wielowymiarowość człowieka oraz pobudzając do życia sens istnienia. Poznajemy również główne narzędzia pracy jakimi są uważność oraz oddech przeponowy – który ma pierwszoplanowe znaczenie w przerwaniu reakcji „walcz-uciekaj”, włączanej automatycznie w wyniku reakcji na strach bądź lęk.
Ostatecznym celem szkoleń indywidualnych jest nauczenie równowagi mentalno-psychicznej, zauważenie w człowieku jego podmiotowości oraz wzmocnienie poczucia sprawstwa, aby życie nie było pasmem udręki a napełniło się sensem oraz dobrostanem psychicznym.
Poznajemy czym jest układ nerwowy przywspółczulny oraz w jaki sposób pobudzić układ nerwowy, aby doprowadził się do równowagi.

 

UWAGA: Konsultacje nie są psychoterapią, psychoanalizą ani coachingiem.  

* konsultacje dla osób bez uzależnień od substancji psychoaktywnych, bez zaburzeń psychologicznych i psychicznych (szczególnie – silna, kliniczna depresja, choroba dwubiegunowa, psychozy) oraz dla osób nieprzyjmujących medykamentów zmieniających stany świadomości ani w trakcie leczenia psychiatrycznego.

 Zapraszamy do kontaktu: dorota@stopstres.edu.pl lub info@stopstres.edu.pl


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER:

Aby otrzymywać informacje o nowych szkoleniach StopStres.edu.pl i artykułach w naszej  "czytelni", zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter.
Subskrypcję możesz w każdej chwili anulować.